Відеогастроскопія – один із методів ендоскопічного дослідження, а в наш час, чи не найдостовірніший, метод обстеження шлунково-кишково тракту.
Це метод, що дозволяє провести візуальне обстеження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки, за допомогою спеціального засобу – ендоскопу.
У приватній поліклініці «ПрофіМед» дане обстеження проводитися на сучасному обладнанні – Olympus, Японія. Перевагою даного апарату є точне збільшення зображення у декілька разів, високе розширення за рахунок цифрового обладнання, відеоогляд у збільшеному виді, з виводом на монітор, що дозволяє більш чітко роздивитись судинний малюнок та найменші зміни слизової.
Даний метод обстеження дозволяє діагностувати: запальні захворювання слизової, всі види гастриту, різні утворення (поліпи, виразки, ерозії), кровотечі, пухлини.
Під час обстеження за необхідності можна взяти матеріал на біопсію (цитологічне чи гістологічне дослідження) для визначення морфології новоутворення (злоякісне чи доброякісне). А також визначити наявність Helicobacter pylori – бактерії, що інфікує різні області шлунка й дванадцятипалої кишки.
Відеогастроскоп в клініці «ПрофіМед»
Відеогастроскопія є абсолютно безпечним методом обстеження. У нашій клініці можливе проведення даної процедури у стані «медикаментозного сну», який виконується лікарем анестезіологом. У такому стані блювотний рефлекс зникає, що дає змогу лікарю без перешкоди потрапити у стравохід та провести огляд, а усі неприємні відчуття – зводяться до мінімуму. Якщо пацієнт бажає знаходитись у свідомості використовується місцева анестезія – розчин анестетика. Час даного обстеження складає 7-10 хв.
Тривалого відновлюючого періоду після процедури не потрібно. Пацієнт вже через короткий проміжок часу після огляду може приступити до звичних справ.
Результати обстеження записують на електронний носій. Це дозволяє використати дані результати огляду для консультації із вузькопрофільним фахівцем (гастроентерологом чи хірургом).
Коли потрібна відеогастроскопія
Зазвичай лікар-гастроентеролог призначає пацієнтові ЕГДС при наступних симптомах:
- Біль «під ложечкою», пов’язана або не пов’язана з прийомом їжі;
- Часта печія, кисла відрижка;
- Блювота з кров’ю;
- Напади нудоти, блювоти;
- Часте відчуття важкості, розпирання в шлунку;
- При захворюваннях печінки, підшлункової залози, жовчного міхура.
Коли не можна проводити відеогастроскопію
Дана процедура протипоказана при таких захворюваннях і симптомах:
- Виражена дихальна/серцева недостатність;
- Порушення серцевих ритмів;
- Високий артеріальний тиск;
- Аневризма аорти;
- Нещодавно перенесений інсульт або інфаркт міокарда.
Відеогастроскоп дозволяє виявити запальні і онкологічні процеси в стравоході, шлунку і дванадцятипалій кишці.