Термін «педіатрія» походить від грецького «pais» – дитина і «iatreia» – лікування. Відповідно назви педіатрія – це розділ медицини, який вивчає і займається дитячими хворобами, а також доглядом за хворими дітьми та методами профілактики дитячих захворювань будь-якого віку.

Основний фактор, який виділяє педіатрію, як цілу окрему науку і дає їй право рахуватися однією з найважливіших галузей медицини – це те, що дитину не можна розглядати спрощено, вважаючи її лише маленькою копією дорослої людини.

Тому прийом педіатра в Хмельницькому – це, в першу чергу, особливий підхід до вашого чада, який суттєво відрізняється від аналогічних медичних послуг в інших установах.

Особливості лікування дітей

Наші педіатри цілком і повністю переконані в тому, методи лікування і підхід до дітей повинен відрізнятися за всіма параметрами. І в першу чергу, тому що діти відрізняються від дорослих своєю анатомічною, фізіологічною, імунологічною і емоційною незрілістю. Більш того, дитячий організм постійно зростає та розвивається і діти потребують особливого ​​і компетентного підходу на всіх етапах дорослішання.

Тому з упевненістю можна сказати, що педіатр – це особистий лікар вашої дитини, завдання якого, на високому рівні контролювати всі вікові зміни малюка. Крім цього педіатр також, проводить діагностику, визначає медичну допомогу, лікарські препарати та проводить весь комплекс відновлення здоров’я дитини після перенесеної хвороби.

Лікування дітей і дозування лікарських засобів, повинна строго відповідати їхньому віку.

Прийом педіатра в клініці «ПрофіМед»

Фахівці нашої клініки розуміють, що педіатр – це головний лікар не тільки для малюка, але і його батьків, так як він бере на себе відповідальність за здоровий розвиток їх чада. Тому, педіатр в клініці «ПрофіМед», також виступає для мами і батька, своєрідним консультантом, який вчить батьків правильному догляду за малюком, і знайомить їх з усіма особливостями вікового розвитку дитини.

Адже ми переконані, що мама, яка вміє розуміти, відчувати і правильно оцінювати стан дитини – найкращий помічник дитячого лікаря.

Тому, головне досягнення наших педіатрів, яким можна пишатися – це те, що батьки наших маленьких пацієнтів, не бояться «зайвий раз», звернутися до нас за порадою. А значить, ми вміємо будувати максимально довірливі відносини, які йдуть на користь, в першу чергу, нашим маленьким пацієнтам.

Тільки постійний дитячий лікар, знаючи всі індивідуальні особливості дитини, зможе дати чіткі і правильні рекомендації по догляду, лікуванню та профілактиці тих чи інших дитячих захворювань.

Коли потрібно звертатися за допомогою до педіатра

Огляди у педіатра діляться на дві категорії: планові та непланові (термінові).

Плановий огляд у педіатра

Дитина повинна спостерігатися педіатром відразу ж після виписки з пологового будинку, а патронажної медсестрою – не менше 4-х разів протягом першого місяця життя малюка. До 1 року здорова дитина, повинна проходити огляд у педіатра щомісяця.

На прийомі педіатр оцінює антропометричні дані і загальний нервово-психічний розвиток дитини. Дає рекомендації з раціону грудного вигодовування або штучного харчування, враховуючи індивідуальні особливості і запити вашого малюка. У цей період проводяться профілактична вакцинація, відповідно до календаря щеплень.

Після 1-го року дитина повинна спостерігатися педіатром не рідше 1 разу на 3 місяці. З 2-х до 3-х років – два рази на рік і після 3-х років – один раз на рік.

Неплановий (терміновий)

Позаплановий огляд педіатра може знадобитися в разі:

 1. Різкого підвищення температури тіла у малюка;
 2. Наявності катаральних явищ (кашлю, нежиті);
 3. У разі задишки, осиплості голосу;
 4. Головних болів;
 5. Болі в животі, хребті, суглобах;
 6. При наявності висипу на шкірних покривах;
 7. Зміни випорожнення, сечі;
 8. Підвищення збудливості і навпаки стомлюваності;
 9. Порушення свідомості;
 10. Згасання уже придбаних дитиною навичок;
 11. Порушення розвитку мови та фізичного розвитку.

Разом з цим кожен із батьків повинен пам’ятати, що дитячий організм істотно відрізняється від дорослого і наявність подібних станів може нести пряму загрозу здоров’ю вашого малюка!

Тому, самостійно проводити лікування дитини суворо заборонено.

На замітку!

Будь-які захворювання у дітей, протікають дещо інакше, ніж у дорослих, тому якщо у дитини почався «звичайний» нежить – поспішіть на прийом до педіатра. Тому що «простий» нежить різко може перейти в ускладнений отит, з огляду на те, що євстахіева труба (яка з’єднує ніс-вухо) у дітей дещо коротша і ширша, на відміну від дорослих. Тому  дозволяє інфекції з носоглотки миттєво перейти у вушну раковину і викликати запалення середнього вуха.

До того ж, діти частіше за дорослих схильні до ускладнень з боку, здавалося б досить «простих» захворювань.

Послуги напрямку педіатрія:

Тому в будь-якій ситуації не гайте ні хвилини – звертайтеся до педіатра клініки «ПрофіМед», який завжди точно і компетентно визначить діагностику і правильну тактику лікування вашого малюка.