Нефрологія – це галузь медицини, яка вивчає анатомію і фізіологію нирок, а також причини виникнення їх патологій, лікування та профілактику нефрологічних захворювань. Нефрологія тісно пов’язана з урологією, яка займається захворюваннями сечовивідних шляхів, проте нефролог проводить консервативне лікування, на відміну від уролога. Важливим напрямком в даній області, є і дитяча нефрологія, адже в період росту дитини нирки відчувають високе навантаження і часто піддаються негативним впливам.

Прийом нефролога в Хмельницькому – це завжди високий і багатопрофільний рівень медичних послуг. А з огляду на те, що захворювання нирок розвиваються повільно, без вираженої симптоматики, без висококваліфікованого фахівця не обійтися.

Які захворювання вивчає нефрологія

Нефрологія вивчає діагностику, лікування і профілактику таких захворювань як:

 • Пієлонефрит;
 • Гломерулонефрит (клубочковий нефрит);
 • Сечокам’яна хвороба;
 • Діабетична нефропатія;
 • Амілоїдоз нирок;
 • Полікістоз нирок;
 • Гостра та хронічна ниркова недостатність.

Дані захворювання нирок досить серйозні і можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю людини, тому завдяки тому, що в 60-х роках нефрологія стала окремою галуззя медицини – це допомогло суттєво знизити смертність від ниркових патологій.

Методи діагностики захворювань нирок у клініці «ПрофіМед»

Наша сучасна клініка в своєму розпорядженні має всі діагностичні можливості, в тому числі в галузі нефрології, що дозволяє максимально точно визначати навіть незначні відхилення в роботі і будові нирок. Це особливо важливо на ранніх етапах розвитку захворювання і під час контролю ефективності проведеного лікування.

У клініці «ПрофіМед» сьогодні застосовуються такі методи діагностики як:

 1. Розгорнуті лабораторні аналізи крові / сечі (дослідження на С-реактивний білок, гемоглобін, креатинін, рівень сечовини, баланс азоту).
 2. Бактеріальний посів.
 3. Функціональні проби Зимницьким, Ромберга, Пастернацького.
 4. УЗД нирок.

А також і інші за рекомендацією лікаря.

Методи лікування нефропатологій в клініці «ПрофіМед»

У нефрології використовуються консервативні методи лікування, зокрема:

 • Медикаментозна терапія;
 • Фізіотерапія;
 • Дієтотерапія;
 • Гемодіаліз.

Однак нефрологія постійно вдосконалюється, відкриваючи нові, більш ефективні і безпечні методи лікування нирок. На сьогоднішній день, одним з таких важливих досягнень, є генний механізм передачі нефропатологій, який дозволяє лікарям вчасно виявляти схильність до виникнення тих чи інших порушень в роботі нирок і вчасно проводити ефективну профілактику важких відхилень.

Багато хвороб нирок лікуються медикаментозними препаратами, серед яких: стероїди, антиревматичні ліки, гіпотоніки, глікопротеїн-гормон, вітамін D. У випадку тяжкої ниркової недостатності призначається діаліз.

Нефрологія в Приватній поліклініці «ПрофіМед» – це напрямок медицини, що динамічно розвивається та забезпечує ефективну допомогу в лікування більшості хвороб нирок, як у дорослих, так і у дітей. Цей рівень досягається науковими дослідженнями, прекрасної технічною оснащеністю, а також високим професіоналізмом і досвідом наших фахівців.

Послуги напрямку нефрологія:

Тому, якщо ви зіткнулися з будь-якими порушеннями роботи нирок, не зволікайте – звертайтеся на прийом до нефролога. Наша клініка повністю надасть вам кваліфіковану допомогу в будь-якій ситуації, а кращі фахівці допоможуть швидкому одужанню.

Будьте здорові!