Ендокринологія вивчає хвороби внутрішніх залоз і всі порушення пов’язані з роботою ендокринної системи. Всім відомі такі хвороби як цукровий діабет, дифузний та вузловий зоб, що є досить ендемічними для наших регіонів. Але, нажаль, існує ще велика кількість симптомів, які ми не пов’язуємо з хворобою ендокринних залоз. Тому, якщо ви невмотимовано втратили чи набрали вагу, маєте порушення серцевого ритму, стали кволими і неповороткими вам слід звернутись до ендокринолога.

До того ж робота деяких залоз ендокринної системи взаємопов’язана, тому часто зміна у функціональності одного ендокринного органа може спричинити за собою зміни в роботі інших залоз.

Прийом ендокринолога в Хмельницькому важливий і тому, що ендокринні захворювання, також можуть носити і неспецифічний характер, де пацієнтом будуть відзначатися симптоми захворювань іншої природи (болі в серці, шкірні висипання, психологічні і сексуальні розлади). Тому справжню причину тих або інших симптомів, може визначити тільки досвідчений фахівець.

У Приватній поліклініці «ПрофіМед» вам буде надана високопрофесійна допомога в діагностиці, лікувані та профілактиці всіх ендокринних захворювань і порушень.

Компетенція ендокринолога

Ендокринолог – це лікар, який займається всіма питаннями визначення, лікування та профілактики патологій ендокринної системи, тому в його компетенцію входять:

 1. Захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз, тиреотоксикоз, вузловий зоб, аутоімунний тиреоїдит та інші).
 2. Нейроендокрині захворювання (хвороба Іценко-Кушинга, акромегалія, гіперпролактинемічний синдром).
 3. Порушення вуглеводного обміну (цукровий діабет Ι – ΙΙ типів).
 4. Патологія наднирників (гормонально-активні / гормонально-неактивні).
 5. Ендокринна безплідість.
 6. Метаболічний синдром, ожиріння.
 7. Віковий андрогенний дефіцит у чоловіків (спільно з урологом).
 8. Вікова гіперандрогенія  у жінок (спільно з гінекологом).

А також інші супутні відхилення роботи ендокринних залоз.

Ендокринна система включає в себе:

 • Гіпоталамус, гіпофіз і епіфіз (складові головного мозку);
 • Щитовидну залозу;
 • Вилочкову залозу, або тимус (розвивається до підліткового віку, після чого поступово атрофується);
 • Підшлункову залозу;
 • Наднирники;
 • Чоловічі і жіночі статеві залози (яєчка, яєчники, передміхурова залоза і т. д.).

Діагностика ендокринних захворювань

Лікар-ендокринолог за результатами первинного огляду може призначити додаткові діагностичні процедури:

 1. УЗД щитовидної залози.
 2. УЗД наднирників.
 3. УЗД органів малого тазу.
 4. Клінічний аналіз крові / сечі.
 5. Аналіз крові на гормони (Т₃, Т₄, ТТГ, АКТГ, кортизол, інсулін та інші).
 6. Аналіз крові на глюкозу.

Разом з цим не забувайте, що ендокринні хвороби мають хронічний і важкий перебіг, особливо при пізній діагностиці патології. Тому, надзвичайно важливо, щоб кожен з нас вчасно звертав увагу на погане самопочуття, а також проходив профілактичні огляди у різних фахівців, в тому числі лікаря-ендокринолога, не рідше одного разу на рік.

Тільки грамотний і компетентний підхід лікаря дозволить провести ефективне лікування і попередити розвиток ускладнень тих або інших ендокринних відхилень. З огляду на те, що появу деяких захворювань ендокринної системи можна попередити – не варто халатно ставитися до профілактичних оглядів.

Лікування ендокринних захворювань в клініці «ПрофіМед» в Хмельницькому

Наша клініка радо відчиняє двері всім пацієнтам, які потребують досвідченого фахівця і кваліфіковану медичну допомогу. У нас ви швидко і результативно зможете пройти комплексне ендокринологічне обстеження, отримати необхідний курс лікування і профілактичні рекомендації. Прийом ведуть лікарі-ендокринологи вищих категорій з колосальним досвідом і великим стажем роботи. Адже, як і будь-яка інша галузь медицини, ендокринологія вимагає від лікаря глибоких теоретичних, практичних знань, уважності.

Під час первинного огляду ендокринолог проводить ретельний збір інформації про пацієнта і його скарги, визначає можливу генетичну схильність до виникнення ендокринних захворювань, проводить пальпацію щитовидної залози, лімфатичних вузлів, вимірює артеріальний тиск і пульс.

Попередні результати огляду лікар доповнює лабораторними, інструментальними дослідженнями (КТ, МРТ, УЗД, клінічними аналізами крові / сечі) і тільки після цього визначає індивідуальну схему лікування для пацієнта.

Деякі захворювання ендокринної системи лікар лікує довічно, так як порушення можуть набувати хронічного характеру. Інші ж захворювання ендокринних залоз можуть потребувати тільки в короткочасному медикаментозному лікуванні, після чого пацієнт має всі шанси одужати і повернутися до колишнього способу життя.

Головне в цих ситуаціях – вчасно звернути увагу на своє самопочуття і звернутися на прийом до ендокринолога.

Послуги напрямку ендокринологія:

У нашій клініці працює ендокринолог з великим досвідом і стажем роботи, тому ми вам готові гарантувати якісний результат лікування, міцне здоров’я та довголіття!