Сьогодні багато людей не цілком розуміють, в чому полягає різниця між психологією і психіатрією, відповідно, між психологом, психіатром.

Що таке психіатрія

Психіатрія – це галузь медицини, що вивчає психічні захворювання, які відносяться до абсолютно особливого ряду відхилень. Психічні захворювання мають місце, навіть якщо мозок здоровий, в ньому немає органічних порушень (травм, вогнищ інфекції, пухлин, порушень кровообігу).

Втім, психічні захворювання можуть бути пов’язані і з органічною патологією. Прикладом тут можуть бути, психози пов’язані з віковими змінами в роботі головного мозку.

Характерними для психіатрії є саме ті захворювання, при яких робота психіки явно порушена (людина без причини страждає, сидить в ступорі, бачить галюцинації, проявляє невмотивовану агресію, вважає, що за ним стежать і ін.).

Але, психіатрія не тільки вивчає і класифікує психічні хвороби, а й займається їх лікуванням. Основний метод лікування, що застосовується сьогодні в рамках психіатрії – це медикаментозне лікування. Існує область фармакології, спеціально призначена для створення ліків від психічних захворювань – психофармакологія.

Прийом психіатра

Прийом психіатра в Хмельницькому – це висококваліфікована медична послуга.

На прийомі лікар здійснює:

  • Збір анамнезу і виявлення симптомів і синдромів;
  • При необхідності призначає додаткові методи діагностики;
  • Призначення лікування, яке призначене для виявленя захворювання.

Первинне обстеження у психіатра завжди засноване на всіх сучасних методах діагностики і відповідно до вимог МОЗ України.

Що таке психологія

Психологія – це наука про людську психіку, яка вивчає психічні процеси, властивості і стани пацієнта за допомогою об’єктивних методів, експериментальних досліджень і математичної обробки даних.

Психолог-консультант не займається ні діагностикою психічних захворювань, ні, тим більше, їх лікуванням. Так як, психологія – це не галузь медицини, а психолог – не лікар.

Прийом психолога в Хмельницькому допомагає клієнту вирішувати психологічні проблеми, зокрема:

  • Яку професію обрати;
  • Як врятувати шлюб;
  • Конструктивно вирішить сімейні конфлікти;
  • Що робити з дитиною, яка відмовляється вчитися;
  • Як конструктивно відстоювати свою позицію на роботі;
  • Як подолати лінь;
  • Як подолати замкнутість в процесі спілкування та сором’язливість.

І тільки в ході консультації, можуть визначитися психологічні проблеми, до вирішення яких може знадобитися допомога психіатра.

Тому психолог клініки «ПрофіМед» вивчає психопатологію і вміє відрізняти психологічні проблеми від психічних захворювань.

Для того, щоб ви могли визначитися який фахівець вам потрібен, зверніться за консультацією до клініки «ПрофіМед», скориставшись контактною інформацією на нашому сайті.

Послуги напрямку психологія та психіатрія:

Ми завжди готові вам надати як медичну, так і психологічну допомогу – швидко, надійно і доступно!