Відеогастроскопія — один із методів ендоскопічного дослідження, а в наш час, чи не найдостовірніший, метод обстеження шлунково-кишково тракту.

Це метод, що дозволяє провести візуальне обстеження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки, за допомогою спеціального засобу — ендоскопу.

У приватній поліклініці «ПрофіМед» дане обстеження проводитися на сучасному обладнанні -Olympus. Перевага даного апарату є точне збільшення зображення у декілька разів, високе розширення за рахунок цифрового обладнання, відеоогляд у збільшеному виді, з виводом на монітор, що дозволяє більш чітко роздивитись судинний малюнок та найменші зміни слизової.

Даний метод обстеження дозволяє діагностувати: загальні захворювання слизової, всі види гастриту, різні утворення (поліпі, виразки, ерозії), кровотечі, пухлини.

Під час обстеження за необхідності можна взяти матеріал на біопсію (цитологічне чи гістологічне дослідження) для визначення морфології новоутворення (злоякісне чи доброякісне) .А також визначити наявність Helicobacter pylori — бактерії, що інфікує різні області шлунка и дванадцятипалої кишки.

Відеогастроскоп в клініці «ПрофіМед»

 Відеогастроскопія є абсолютно безпечним методом обстеження. У нашій клініці можливе проведення даної процедури у стані «медикаментозного сну», який виконується лікарем анестезіологом. У такому стані блювотній рефлекс зникає, що дає змогу лікарю без перешкоду потрапити у стравохід та провести огляд, а усі неприємні відчуття — зводяться до мінімуму. Якщо  пацієнт бажає знаходитись у свідомості використовується місцева анестезія — розчин анестетика. Час даного обстеження складає 7-10 хв.

Відновлюючого періоду після процедури не потрібно. Пацієнт відразу після огляду може приступити до звичних справ.

Результати обстеження записують на електронний носій, а також роздруковуються на принтері. Це дозволяє використати дані результати огляду для консультації із вузькопрофільнім фахівцем (гастроентеролог чи хірургом).

Коли потрібна відеогастроскопія

Зазвичай лікар-гастроентеролог призначає пацієнтові ЕГДС при наступних симптомах:

 • Біль «під ложечкою», пов’язана або не пов’язана з прийомом їжі;
 • Часта печія, кисла відрижка;
 • Блювота з кров’ю;
 • Напади нудоти, блювоти;
 • Часте відчуття тяжкості, розпирання в шлунку;
 • При захворюваннях печінки, підшлункової залози, жовчного міхура.

Коли не можна проводити відеогастроскопію

Дана процедура протипоказана при таких захворюваннях і симптомах:

 • Вираженої дихальної/серцевої недостатності;
 • Порушення серцевих ритмів;
 • Високий артеріальний тиск;
 • Аневризма аорти;
 • Нещодавно перенесений інсульт або інфаркт міокарда.

Відеогастроскоп дозволяє виявити запальні і онкологічні процеси в стравоході, шлунку і дванадцятипалої кишці.

Тому, якщо ви потребуєте в якісному обслуговуванні та професійному проведенні тих або інших діагностичних процедур — звертайтеся, ми завжди готові вам в цьому допомогти!