Психіатр – це фахівець, який займається діагностикою, наглядом і лікуванням психічних розладів. Однак огляд лікаря-психіатра може знадобитися і абсолютно здоровій людині – наприклад, при отриманні або продовженні водійських прав, оформленні ліцензії на володіння зброєю, при прийомі на роботу на деякі посади, попередні і періодичні огляди потрібні представникам цілого ряду професій.

Як проходить прийом у психіатра в клініці «ПрофіМед»

Прийом психіатра в Хмельницькому – це діалог пацієнта з лікарем, який проходить в індивідуальному режимі, в спокійній, доброзичливій обстановці. Основна мета бесіди – оцінка емоційного стану пацієнта, виявлення можливої ​​психопатології, яка може стати протипоказанням до тих чи інших можливостей (керування автотранспортом, носіння зброї, робота в тій чи іншій сфері і т.д.)

Бесіда займає в середньому до 15-30 хвилин і проводиться тільки за згодою самого обстежуваного.

Пацієнту, який раніше ніколи не був на прийомі у психіатра, вони можуть здатися безглуздими – але ви можете бути впевнені, що саме ці питання дозволять фахівцеві оцінити ваш психоемоційний стан.

Однак, лікаря-психіатра цікавить не тільки психоемоційний стан пацієнта.

Лікар повинен зрозуміти, наскільки пацієнт соціальний, наскільки має високий рівень тривожності, чи приносить пацієнтові задоволення робота, спілкування з людьми і т.д. Для цього він може задати питання про те, де і ким ви працюєте – при цьому він очікує почути відповідь не про рівень вашого доходу, а про те, як ви себе почуваєте, чи справляєтеся зі стресом.

Лікар-психіатр клініки «ПрофіМед» строго притримується принципу лікарської таємниці, і ніколи не передає відомостей про пацієнтів в податкову службу або інші інстанції.

Як підготуватися до прийому психіатра

Огляд психіатра не вимагає ніякої спеціальної підготовки. Не варто приймати будь-які седативні і інші препарати: легке хвилювання напередодні огляду цілком природнє.

Будьте відкриті до діалогу. Бесіда пройде швидко і конструктивно, якщо ви будете готові спілкуватися, відповідати на питання, вести себе коректно і ввічливо – навіть якщо у вас поганий настрій або ви чимось стурбовані. Намагайтеся не відмовлятися від бесіди. Мовчання у відповідь на питання – неадекватна реакція. Якщо питання вас здивувало або ви його не до кінця зрозуміли – краще за все уточнити питання, а не замикатися в мовчанні.

В яких випадках може знадобитися більш детальне обстеження?

Про детальне обстеження мова заходить, якщо в ході бесіди лікар-психіатр виявить деякі тривожні симптоми. Щоб уточнити стан пацієнта, лікар запропонує йому пройти невеликий психологічний тест, спрямований на виявлення особистісних особливостей.

Проходячи тест, потрібно чітко слідувати інструкції лікаря. За підсумками тестування лікар-психіатр, як правило, може з високою точністю вказати на наявність або відсутність психопатологій, є протипоказаннями для тих чи інших видів діяльності.

У деяких випадках пацієнта направляють на додаткове обстеження до медичного психолога – спеціаліста, який проведе патопсихологічні дослідження з метою виявлення психічних розладів. В цьому випадку, пацієнту доведеться отримати огляд двох фахівців – медичного психолога і психіатра. Лікар-психіатр клініки «ПрофіМед» діє за чітким регламентом, прописаним в нормативних документах.

Тому, якщо вам потрібна консультація, допомога дійсно грамотного психіатра – звертайтеся в клініку «ПрофіМед», ми завжди готові вам допомогти, якісно, ​​швидко і надійно!