Сьогодні багато людей не цілком розуміють, в чому полягає різниця між психологією і психіатрією, відповідно, між психологом, психіатром.
Що таке психіатрія
Психіатрія – це галузь медицини, що вивчає психічні захворювання, які відносяться до абсолютно особливого ряду відхилень. Психічні захворювання мають місце, навіть якщо мозок здоровий, в ньому немає органічних порушень (травм, вогнищ інфекції, пухлин, порушень кровообігу).
Втім, психічні захворювання можуть бути пов’язані і з органічною патологією. Прикладом тут можуть бути, психози пов’язані з віковими змінами в роботі головного мозку.
Характерними для психіатрії є саме ті захворювання, при яких робота психіки явно порушена (людина без причини страждає, сидить в ступорі, бачить галюцинації, проявляє невмотивовану агресію, вважає, що за ним стежать і ін.).
Але, психіатрія не тільки вивчає і класифікує психічні хвороби, а й займається їх лікуванням. Основний метод лікування, що застосовується сьогодні в рамках психіатрії – це медикаментозне лікування. Існує область фармакології, спеціально призначена для створення ліків від психічних захворювань – психофармакологія.
Прийом психіатра
Прийом психіатра в Хмельницькому – це висококваліфікована медична послуга.
На прийомі лікар здійснює:
- Збір анамнезу і виявлення симптомів і синдромів;
- При необхідності призначає додаткові методи діагностики;
- Призначення лікування, яке призначене для виявленя захворювання.
Первинне обстеження у психіатра завжди засноване на всіх сучасних методах діагностики і відповідно до вимог МОЗ України.
Що таке психологія
Психологія – це наука про людську психіку, яка вивчає психічні процеси, властивості і стани пацієнта за допомогою об’єктивних методів, експериментальних досліджень і математичної обробки даних.
Психолог-консультант не займається ні діагностикою психічних захворювань, ні, тим більше, їх лікуванням. Так як, психологія – це не галузь медицини, а психолог – не лікар.
Прийом психолога в Хмельницькому допомагає клієнту вирішувати психологічні проблеми, зокрема:
- Яку професію обрати;
- Як врятувати шлюб;
- Конструктивно вирішить сімейні конфлікти;
- Що робити з дитиною, яка відмовляється вчитися;
- Як конструктивно відстоювати свою позицію на роботі;
- Як подолати лінь;
- Як подолати замкнутість в процесі спілкування та сором’язливість.
І тільки в ході консультації, можуть визначитися психологічні проблеми, до вирішення яких може знадобитися допомога психіатра.
Тому психолог клініки «ПрофіМед» вивчає психопатологію і вміє відрізняти психологічні проблеми від психічних захворювань.
Для того, щоб ви могли визначитися який фахівець вам потрібен, зверніться за консультацією до клініки «ПрофіМед», скориставшись контактною інформацією на нашому сайті.